15 września 1939 jednolity front już nie istniał. Polskie armie funkcjonowały w izolacji od siebie i wykonywały swoje zadania przebijając się przez jednostki wroga. Podobnie rzecz się miała w okolicach Lasów Janowskich gdzie elementy Armii Małopolska złożone 11 Karpackiej i 38 Rezerwowej dywizji piechoty próbowały otworzyć sobie drogę do otoczonego przez Niemców Lwowa. Na ich drodze stały oddziały pułku SS Germania a były ścigane przez drugorzutowe odziały piechoty niemieckiej. Czy polskim oddziałom dowodzonym przez gen. Sosnkowskiego uda się przerwać nieprzyjacielską przesłonę? O tym będziecie mogli przekonać się rozgrywając ten scenariusz.
Siły stron:
Scenariusz jest przewidziany dla 3 graczy: Stroną atakującą są Polacy dysponujący maksymalnie dwoma plutonami o łącznej sile 1400 pkt. Gracz polski musi obowiązkowo wykupić majora z adiutantem (który może zostać użyty w miejsce jednego z dowódców niższego szczebla (porucznika).
Po stronie przeciwnej występuje dwóch graczy niemieckich (każdy dysponujący plutonem w sile 700pkt), z których jeden jest stroną broniącą, a drugi: ścigającą oddziały polskie.
Cel gry
Celem strony polskiej jest wyprowadzenie jak największej ilości swoich sił poza krawędź nieprzyjaciela. Zadaniem strony niemieckiej jest uniemożliwienie Polakom tego zadania.
Rozmieszczenie stron:
Mapa przedstawia teren leśny z pojedynczymi osadami. Gracz niemiecki będący obrońcą umieszcza minimum połowę swoich oddziałów (zaokrąglając w górę) w pasie 12" od własnej krawędzi mapy. Rezerwy obrońcy wchodzą od 2 tury z własnej krawędzi mapy. Obrońca nie ma outflanku.
Oddziały polskie wchodzą w ramach First wave od przeciwnej strony. Strona polska nie dysponuje outflankiem ani forward deploymentem. Gracz polski może pozostawić 100pkt oddziałów w ramach straży tylnej (patrz poniżej).
Niemiecki pluton pościgowy wchodzi na planszę od strony polskiej krawędzi (!) w ramach rezerw. Oddziały plutonu pościgowego mogą wykorzystać outflank
Warunki zwycięstwa:
Gracz polski otrzymuje 2PZ za każdy oddział własny, który opuści planszę przez wrogą krawędź, 1PZ za każdy oddział, który po zakończeniu gry będzie znajdował się w strefie rozstawienia niemieckiego plutonu broniącego (12" od krawędzi planszy). Gracze niemieccy otrzymują po 2PZ za każdy zniszczony oddział polski i 10PZ za pokonanie polskiego majora w walce wręcz.
Zasady specjalne:
Straż tylna: gracz polski może pozostawić 100pkt oddziałów w rezerwie na specjalnych zasadach. W każdej turze, w któej oddziały te pozostają poza planszą (w rezerwie) niemiecki pluton pościgowy ma dodatkowy modyfikator -1 do wejścia na planszę. Oddziały straży tylnej wchodzą na planszę razem. Oddział, któremu nie uda się test na morale podczas wejścia na planszę jest uznawany za wyeliminowany i wlicza się do puli pkt zwycięstwa plutonu pościgowego.
Pobierz scenariusz
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz