wtorek, 20 lutego 2018

Powstanie Warszawskie 28mm. - Kickstarter


Kilka tygodni temu ruszył kickstarter, którego celem jest wydanie w tym roku serii modeli  wargamingowych w skali 28mm dedykowanych Powstaniu Warszawskiemu.

Sam projekt jest unikalny pod kilkoma względami


1. Powstał w Wielkiej Brytanii i jest prowadzony przez Brytyjczyka, miłośnika wargamingu: Jamiego Trantera

2. W projekt zostali zaangażowani znani na świecie rzeźbiarze wargamingowi, a produkcyjnie inicjatywę wspiera jeden z dynamiczniej rozwijających się producentów modeli do gier: Rubicon Models

3. Projekt jest bardzo dobrze osadzony w historii. Rzeźbiarze starają się maksymalnie wiernie odtworzyć uzbrojenie używane przez Powstańców w tym czasie. Między innymi powstaje model samochodu opancerzonego Kubuś, powstają dedykowane do tego projektu zestawy uzbrojenia: jak pistolet maszynowy Błyskawica czy powstańcze miotacze ognia. Wzorem do figurek są rzeczywiste zdjęcia Powstańców.4. I wreszcie perełka: w poszukiwaniu materiałów do realizacji projektu Jamie dotarł do mieszkających na wyspach potomków Powstańców. Jednym z nich był malarz wargamingowy Peter Motas, którego babcia była sanitariuszką w czasie Powstania Warszawskiego. Owocem tego spotkania był projekt figurki sanitariuszki, wzorowany na osobie pani Danuty Motas.


Innym symbolicznym modelem jest figurka Eugeniusza Lokajskiego przedwojennego sportowca, miłośnika fotografii i uczestnika Powstania.


Nie wiem jak Wy ale ja jestem pod ogromnym wrażeniem i uważam, że projekt wart jest wsparcia.
Czas do 1 marca!

1 komentarz:

  1. Fajna inicjatywa i jak widać - wystarczająco popularna, by zebrać kwotę potrzebną uruchomienia produkcji.

    OdpowiedzUsuń