środa, 9 marca 2022

Powstanie Warszawskie (symultana) - relacja


Mamy za sobą (5.03.2022) kolejną symultaniczną kampanię historyczną. Tym razem rozgrywaliśmy Powstanie Warszawskie. Scenariusz zakładał walki w kluczowych dzielnicach: na Woli i Śródmieściu oraz na przedmieściach Pragi. 



 

W pierwszej bitwie oddziałom powstańczym udało się zrealizować część zakładanych celów: na Śródmieściu zajęto sztab garnizonu Warszawa i zlikwidowano część konwojów logistycznych zmierzających na przyczółek praski. 







 

Tymczasem na Woli wyzwolono obóz koncentracyjny Gęsiówka i zdobyto mnóstwo uzbrojenia, które wystarczyło do wyekwipowania aż pięciu dodatkowych oddziałów milicji. 




 

 

Po drugiej stronie Wisły taran wojsk sowieckich parł niepowstrzymanie dezorganizując koncentrację niemieckich rezerw. 







W drugiej bitwie wojska niemieckie w stolicy zostały przegrupowane, wzmocnione i zaatakowały ze zdwojoną siłą spychając Powstańców z zajmowanych pozycji. W Śródmieściu udało się odblokować most Poniatowskiego dzięki czemu możliwa była współpraca z wojskami sowieckimi. 


 

Na Woli Powstańcy próbowali przejąć kontrolę nad warsztatami naprawczymi celem pozyskania czołgu dla swoich oddziałów. Niestety opór niemiecki był na tym odcinku zbyt silny. 


 

Sowieci przełamali niemiecką obronę i dotarli do wschodniego przyczółka mostu Poniatowskiego. Jak dalej potoczyły sie losy Powstania? Czy Sowieci zdecydowali się przekroczyć Wisłę, czy wojskom powstańczym udało się utrzymać kluczowe dzielnice, tego dowiemy się następnym razem. 


 


Zachęcam lokalne środowiska Bolt Action do rozegrania podobnej symultany np. według zasad Tymczasem dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszej wielkiej bitwy: mojemu sojusznikowi: Jankowi, sojusznikowi naszych sojuszników: Maćkowi i szanownym adwersarzom: Sebastanowi, Sebastanowi i Marcinowi za wspaniałą grę. Mam nadzieję, że był to dla Was dobry czas. Dziękuję również Matisoft Gaming Club za to, że po raz kolejny udostępnił nam swoje progi. Już dziś zapraszam na kolejną symultanę historyczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz