Następna część samouczka dotyczącego Blood Red Skies tym razem poświęcona jest samolotom Luftwaffe z początkowego okresu wojny. Przyjrzyjmy się doktrynom niemieckim pod kątem ich dopasowania do dostępnych konstrukcji myśliwców.
Dive Away (karta defensywna) - powiązana z cechą Great Dive (Bf109E, Bf109E, Bf110C/D) pozwalająca na wykorzystanie możliwości nurkowania na najniższym pułapie.
Compression Issues (powiązana z Great Dive) to karta defensywna utrudniająca przeciwnikowi korzystanie z możliwości nurkowania (konieczny test zwrotności).
Sustained Dive (karta ofensywna) powiązana z cechą Great Dive - w korzystnych warunkach - pozwala wykonać nurkowanie bez konieczności utraty poziomu. To bardzo niebezpieczna karta, szczególnie na otwarcie, gdy możliwe jest szybkie zbliżenie się do przeciwnika i wykonanie dodatkowych akcji bez utraty energii. Szczególnie dobrze sprawdzi się gdy jest zastosowana do klucza samolotów. Podczas gdy jeden z nich niespodziewanie zbliża się do wrogiego szyku i wymanewrowuje wybrany samolot, drugi z pary wykonuje ostrzał i to wszystko po nurkowaniu.
High Altitude Performance (karta ofensywna) powiązana z cechą Great Climb (Bf109E, Bf109E) ułatwiająca wymanewrowywanie przeciwników w korzystnych warunkach (samolot musi znajdować się na wysokim pułapie).
Seasoned Pilots (karta defensywna): pozwala wykonać przerzut nieudanego testu zwrotności.
Mobile Front (karta ofensywna) każda z eskadr zaczyna grę z jednym Boom Chitem. Ta dość potężna karta obliczona jest na sytuacje, w których spodziewamy się, że przeciwnik zagra mniejszą liczbą samolotów, a tym samym ten dodatkowy Boom Chit będzie dla niego bardziej dotkliwy. W mojej opinii jest wiele znacznie lepszych kart Doktryn
Doktryny niemieckie początku wojny dopasowane są przede wszystkim do flagowych konstrukcji Willego Messerschmitta: Bf 109E, Bf109F i Bf110C/D zoptymalizowanych do walki pionowej. Niemieckie maszyny mają łatwość wymanewrowania nieprzyjaciela w górnych pułapach i - w rozbudowanym zakresie - wykorzystania nurkowania zarówno do celów ofensywnych jak i obronnych. Pojawienie się w 1941 roku silnie uzbrojonego i odpornego na uszkodzenia Fw190A nie odbiło się szczególnie na dostępnych doktrynach. W związku z tym cechy Focke Wulfa nie mają odzwierciedlenia w strategiach walki niemieckiej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz