Kolejna część samouczka dotyczącego Blood Red Skies tym razem poświęcona jest samolotom Luftwaffe z drugiego etapu wojny. Przyjrzyjmy się doktrynom niemieckim pod kątem ich dopasowania do dostępnych konstrukcji myśliwców.
Dive Away (karta defensywna) - powiązana z cechą Great Dive (Bf109G, Bf110G) pozwalająca na wykorzystanie możliwości nurkowania na najniższym pułapie.
High Altitude Performance (karta ofensywna) powiązana z cechą Great Climb (Bf109G,K) ułatwiająca wymanewrowywanie przeciwników w korzystnych warunkach (samolot musi znajdować się na wysokim pułapie).
Wall of Lead (karta defensywna) powiązana z cechą Deep Pockets to dość zagadkowa karta. W zamian za otrzymany pewny Boom Chit uzyskuje się nadzieję na Boom Chit przeciwnika. Warte swojej ceny ... ?
Top Cover (karta defensywna) pozwala na zachowanie jednego z kluczy samolotów w High Cover zamiast umieszczenia na planszy
Head on Attack (karta ofensywna) powiązana z cechą Heavy Hitter (Bf109K, Bf110G, Me262, Ju88C). Dzięki niej istnieje szansa na uszkodzenie samolotu wielosilnikowego na wyższym niż normalnie pułapie, pod warunkiem ataku z przodu. Karta nadaje się wyłącznie do walki z bombowcami. Użycie jej przeciw ciężkim myśliwcom to zwyczajne samobójstwo.
Big Game Hunters
(karta ofensywna) powiązana z Heavy Hitter (Bf109K, Bf110G, Me262, Ju88C). Dzięki niej możliwe jest
szybsze wyeliminowanie samolotu wielosilnikowego pod warunkiem trafienia
krytycznego. Rzecz przydatna przeciw samolotom wielosilnikowym.
Outnumbered (karta defensywna) nie powiązana z żadną cechą. Dzięki niej gracz ma możliwość zignorowania pierwszego Boom Chita jaki otrzymuje. Karta dość mocna, choć jednorazowa.
Doktryny niemieckie nie zmieniały się znacząco z biegiem wojny i wiązały się z walką pionową, znajdowały się pod wpływem konstrukcji Willego Messershmitta, szczególnie Bf109G. Pojawianie się nad Rzeszą Alianckich wypraw zmuszało do przyjęcia strategii walki z wrogimi bombowcami (Head on Attack, Big game hunters). Ponadto musiano nauczyć się funkcjonować z sytuacji przewagi liczebnej przeciwnika (Outnumbered) i walki defensywnej (Top Cover). Pewnym zaskoczeniem jest brak doktrynalnego wsparcia dla konstrukcji Focke Wulfa..
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz