czwartek, 17 listopada 2016

Mini kampania Bolt Action: Market Garden (relacja)

English summary: On September 17th 2016 in Warsaw we conducted multiplayer historical campaign based on Bolt Action system concerning Market-Garden operation. Players fought simultaneously on 4 tables. Each of them was one the key locations for operation: Hell's Highway, Nijmegen, Arnhem Bridge and Drop Zone. Alllied goal was to move XXX Korps from start table (Hell's Highway) into Arnhem. Allied paras had to take over key bridges (in Nijmegen and Arnhem), and - last but not least - keep supply chain for attacking forces. 
Germans were to stop Allies wherever they could, thanks to powerful and mobile IISS Panzer Korp.
All terrain elements were designed by Black Grom Studio. Campaign rules (in english) are here and battle report here.
 
Kto już przeczytał zasady kampanii Market-Garden pewnie zorientował się, że przedsięwzięcie to było nie lada wyzwaniem. Przygotowania trwały około pół roku. W tym czasie przy współpracy Gonza, Tomka Malczewskiego i klubu z Józefosławia tworzyliśmy stosowną bazę terenową, rekwizyty i nagrody tak, aby gracze mieli szansę poczuć się jak zrzuceni na spadochronach w Holandii. 
Firma Black Grom Studio była głównym dostawcą zabudowy, tak miejskiej (kościół, kamienice, komórki, wystrój parku) jak i wiejskiej (chałupy, stodoły, rzeki), a dzięki eventowi stworzony został tam również całkiem nowy produkt jak most kratownicowy.Gonzo okazał się także nieoceniony przy produkcji znaczników terenowych, które w czasie spotkania wzbudzały spore zainteresowanie widowni ale szczególnie dziękuję mu za pracę jaką włożył w wyprodukowanie nagród dla zwycięzców: prawdziwej angielskiej czekolady w stosownej "zrzutowej" wersji.
Gościny użyczył nam klub Gentlemanów na Powiślu, gdzie znaleźliśmy wystarczającą ilość miejsca na realizację przedsięwzięcia tej miary.
Kiedy udało się skompletować graczy (a nie było to łatwe gdyż w kampaniach historycznych są dość ścisłe obostrzenia co do składu jednostek) ustaliliśmy termin spotkania na najlepszy z możliwych, czyli w 72 rocznicę zrzutów nad Arnhem 17 września 2016.  
O tym jak nam się grało możecie przeczytać w ilustrowanej relacji.
Relacja Market-Garden 

1 komentarz:

  1. Wspaniała inicjatywa, myśleliśmy o czymś podobny we Wrocławiu, ale inicjatywa niestety upadała. Wrzucajcie też więcej zdjęć,bo jest na czym oko zawiesić ;)

    OdpowiedzUsuń